A

השכרת מצננים

מצננים את האוירה – השכרת מצננים לאירועים

קיומו של אירוע תחת כיפת השמיים הוא תמיד מורכב יותר מאשר אירוע במקום סגור. אחת המורכבויות איתן צריך להתמודד מי שבוחר לקיים אירוע תחת כיפת השמיים הוא מזג האויר. בחודשי הקיץ מזג האויר בישראל חם, והחום עלול לפגוע בצורה קשה בנוחות של החוגגים. עם זאת, בחברת אהרון ציוד לאירועים יש לנו פתרון שיוכל למנוע ממכם את הדאגה הזו.

מצננים מהווים פתרון רווח במיוחד ויש להם מספר יתרונות שהופכים אותם להיות פתרון נפוץ כל כך בקיום אירועים במהלך הקיץ. גם באויר הפתוח המצנן מספק רמת קירור נאותה שתאפשר לכם להיות בטוחים שהאורחים שלכם ישכחו במהלך האירוע שהם בקיץ.

חברת אהרון ציוד לאירועים מאפשרת לכם לשכור מצנן נייד לאירוע שלכם. הצוות המנוסה שלנו יגיע יחד עם הציוד וידאג להצבתם של המצננים בשטח האירוע. ככה תוכלו להיות בטוחים שהאורחים שלכם ירגישו כאילו הם נמצאים במקום ממוזג, וכל זה שהאירוע נערך תחת כיפת השמיים. הנה על מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם שוכרים מצנן לאירוע שלכם:

כאשר אנו מקיימים אירוע במהלך הקיץ, בין אם באויר הפתוח ובין אם במקום סגור, יש לתת את הדעת לשאלת קירור המקום של האירוע. אף אחד לא רוצה שבאירוע שלו האורחים יסבלו מהחום. לעיתים, במצבים של חום כבד מידי הפתרונות הרגילים עשויים שלא להועיל, ולכן אנחנו נדרשים לבצע צעדים רציניים יותר. אחד הפתרונות הטובים לקירור של חללים בחום כבד הוא מצנן.

קירור של חלל האירוע יכול להיעשות באמצעות מאווררים, מזגנים ניידים או נייחים ומצננים. השאלה הראשונה עליה נענה היא מהו מצנן אויר. היכרות עם המכשיר תעזור לכם להבין האם הוא הפתרון עבור האירוע שלכם או שמא עליכם לפנות לפתרונות האחרים:

המצנן פועל בצורה כזו שהוא שואב את האויר מהסביבה שלו ומעביר אותו דרך מים קרים שמקררים את האויר ולאחר מכן פולטים אותו חזרה כאשר הוא קר יותר בצורה משמעותית. האויר שיוצא ממצנן האויר לאחר מכן הוא קריר ונעים והוא מזכיר במעט את הבריזה, רוח הנושבת באזור חופי הים.

כיון שהמשאב שעליו פועל המצנן הוא אויר, השימוש במצנן באויר הפתוח הוא היעיל ביותר כיון שזה המקום שבו למצנן יש את המשאב עליו הוא פועל בצורה זמינה. זאת הסיבה שעבור אירועים במקומות פתוחים, השכרת מצננים היא צעד מתבקש, במידה וחשוב לכם למנוע מהאורחים שלכם לסבול מהחום במהלך האירוע.

המצנן מסוגל להוריד את הטמפרטורה באויר הפתוח ביותר מ10 מעלות צלזיוס וכך גם במזג האויר החם של הקיץ בישראל הוא מהווה פתרון יעיל במיוחד לאירועים הנערכים תחת כיפת השמיים. השכרת מצננים היא כנראה הדרך הטובה ביותר לגרום לכך שמזג האויר כלל לא יהווה גורם מפריע באירוע שלכם.

בנוסף ליעילות של המצנן בעבודה הקירור ישנם מספר יתרונות של המצנן שהופכים אותו ליעיל כל כך דווקא עבור אירועים:

  1. ניידות – בניגוד למזגן שמחובר לקיר, המצנן הוא כלי נייד, שבדרך כלל נע על גבי גלגלים. העובדה הזו הופכת אותו לפתרון נהדר לאירועים שכן במהלך האירוע תוכלו לשנות את מיקום המצננים אותם הצבתם וככה לא לקבע את המצב מראש. במידה והאירוע נמשך לשעות הערב והצורך במצננים פחת תוכלו להסיט אותם לצידי המקום בלי כאב ראש גדול מידי.
  1. לחות: בניגוד למזגן שכאמור עושה שימוש באויר עצמו כדי לקרר, העובדה שהמצנן פולט אויר שמקורר על ידי מים גורמת לכך שהאוויר הנפלט מהמצנן הוא אויר לח. העובדה הזו הופכת אותו ליעיל במיוחד לקירור באזורים שבהם האויר יבש כיון שהוא פותר לא רק את בעיית החום אלא גם את בעיית היובש שיכולה להוות גורם מטריד.

האויר הנפלט מהמצנן אינו ממוחזר בדומה לאוויר הנפלט מהמזגן מה ששומר על תחושת רעננות תמידית ולא מייצר מצב שבו תחושת יובש שוררת בחלל שבו הוא פועל. הדבר חשוב במיוחד באירועים שבהם האורחים נמצאים זמן רב באותו המקום, וחשוב שהסביבה שלהם תהיה נעימה ככל שניתן.

  1. חיסכון – באירוע שבו אתם מפעילים מספר רב של מכשירי קירור צריכת החשמל שלהם עשויה להיות גבוהה במיוחד. בשל הפשטות שבה עובד מנגנון הקירור של המצנן צריכת החשמל שלו נמוכה בהרבה מזו של המזגן וככה על אף האיכות הגבוהה של הקירור שהוא מספק הוא לא צורך כמות חשמל גבוהה. לאורך אירוע של שעות רבות לנתון הזה ישנה משמעות רבה.

 

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים מצננים לאירוע?

כאשר אנחנו באים לבחירת ספק לשכור ממנו מצננים לאירוע ישנם מספר נתונים שצריך לקחת בחשבון ולפעול על פיהם:

  1. מיקום האירוע: ראשית עלינו להכיר את המקום שבו האירוע נערך ולבדוק מה הגודל שלו. בדיקה מדויקת של הגודל של מקום האירוע תאפשר לנו לדעת מה כמות המכשירים שעלינו לשכור. מצד אחד כולם רוצים שמזג האויר יהיה נעים ושאף אחד מהאורחים לא יסבול יתר על המידה מהחום הכבד שעלול לשרור.

מנגד, הצבתם של מצננים רבים עלולה לקרר את אזור האירוע בצורה עזה מידי, בשל העובדה שהמצנן הוא מכשיר שמקרר בצורה אינטנסיבית. ויסות הטמפרטורה במצנן שונה מאשר במזגן ולכן חשוב להקפיד לא ליצור קור רב מידי באירוע שיכול לפגוע בנוחות של האורחים.

  1. בחירת ספק: אחרי שהבנו לכמה מכשירים אנחנו זקוקים יש לבחור את הספק המתאים. הדבר המרכזי שחשוב בבחירת ספק הוא בחירה של ספק אמין ובעל ניסיון בתחום השכרת המצננים. ספק מצננים מקצועי יוכל לייעץ לכם לגבי הכמות של המכשירים אליה אתם זקוקים וכן איפה להציב אותם.

דרשו הצעות מחיר מהספקים כדי שתוכלו לקבל את השירות הטוב ביותר במחיר הנמוך ביותר. אל תסתפקו בהצעת מחיר ראשונית ובדקו מה בדיוק כל ספק מציע לכם כדי שתוכלו לקבל את השירות האיכותי ביותר.

אם אתם עובדים מול יותר מספק אחד בצעו חלוקת אחריות ברורה בין הספקים כדי למנוע מצב שבו אחריות מסוימת נופלת בין הכיסאות, וכאשר תגלו את זה יהיה מאוחר מידי לתקן. בדיקה של כלל הגורמים הללו טרם האירוע תמנע מכם עוגמת נפש מיותרת.

עדכנו את הספק במקום המדויק של האירוע כדי שיוכל להיערך בהתאם לפריקת הציוד. המצנן הינו מכשיר בעל נפח משמעותי ולכן חשוב שהספק יוכל להגיע עד למקום האירוע כדי להתקין שם את המצננים. הדבר אמור במיוחד אם את עורכים אירוע במקום שאינו מוסדר לאירועים.

  1. בטיחות: כמו בכל שימוש במכשיר חשמלי, ועל אחת כמה וכמה שמדובר באירוע שבו חוגגים רבים, יש לוודא שהמכשירים עומדים בתקן הבטיחותי הנדרש. וודאו שכבלי החשמל לא חשופים בצורה המסכנת את האורחים ושהמכשירים עצמם תקינים ולא ישנים מידי. כמו כן וודאו שיש סביב המכשיר אזור רק כפי שנדרש כדי ליצור למכשיר סביבת עבודה תקינה.
  1. רעש: כמו כל מכשיר חשמלי, מצנן עלול ליצור רעש בעת ההפעלה שלו. וודאו טרם האירוע שהרעש אותו משמיעים המצננים הוא רעש סביר כדי למנוע מצב שבעת הפעלה של מספר רב של מצננים בו זמנית האזור של האירוע כולו יסבול מרעש בלתי סביר.

למרות כל האמור, יש מקרים שבהם השימוש במצנן לא יתאים לאירוע שלכם:

באזורים שבהם רמת הלחות גבוהה השימוש במצנן הוא לא הדבר הנכון ביותר כיון שהמצנן פולט אויר לח, ובאזורים שבהם הלחות כבר קיימת הוא עשוי ליצור אויר לח מידי שיסב אי נעימות לחוגגים.

כאשר מדובר על ימים לא חמים במיוחד שבהם חשוב לכם רק לוודא שלא יהיה חם מידי ייתכן שמאווררים גדולים יעשו את העבודה. כאמור, מצנן מקרר בצורה אינטנסיבית ולא תמיד קירור כזה הוא מה שנדרש. בנוסף, האויר הלח שאותו המצנן פולט עלול להיות לא נעים בתוך חלל סגור, ולכן ייתכן שמזגן/מאוורר הם הפתרון הנכון.

חשוב לציין שכאשר האירוע מתקיים במקום סגור גם אז לא בטוח שמצנן הוא הפתרון הנכון.

חברת אהרון ציוד לאירועים נותנת שירות של השכרת ציוד לאירועים ברחבי הארץ. החברה מציעה להשכרה מגוון רחב של כלל הציוד הדרוש כדי שתוכלו להפיק את האירוע שלכם בכל מקום שתרצו. החברה נמצאת בממשק מקצועי גם עם המגזר הציבורי וגם עם עסקים במגזר הפרטי.

הצוות של החברה מיומן ומקצועי, ונועד להעניק לכם את הביטחון שגם האירוע שלכם יבוצע על הצד הטוב ביותר. העובדים שלנו יגיעו עד למקום שבו תבחרו עם הציוד שביקשתם, ובסיום האירוע יבואו כדי לקחתו. אתם רק צריכים ליצור איתנו קשר, כל השאר באחריות שלנו.

WhatsApp
יש לכם שאלות ...?
מוזמנים לשלוח לנו הודעה